6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Kiralık Daire

48.193 ilan
1
2
3
4
5

Kiralık Daire Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kiralık daire ararken işinizi şansa bırakmayın! Hayal ettiğiniz kiralık konutu bulabilmek için detaylı listeleme sayfa seçeneklerimiz ve Emlakjet Bölge Raporu’muzdan faydalanabilirsiniz.

 

Kiralık daire arama süreci en az ev satın almak kadar zorlu bir süreçtir. Evin iç dizaynı, lokasyonu, bulunduğu kat, ekstra masrafları ve ücreti derken, bir sürü kriter arasında boğulmanız an meselesidir. Bu noktada doğru bir seçim yapabilmek için ev kiralamak isteyenlerin önceden kendilerine bir yol haritası çizmeleri ve belli detaylara dikkat etmeleri gerekir.

 

Peki, kiralık ev ararken nelere dikkat edilmeli?

  • İnternet üzerinden görmüş olduğunuz fotoğraflar genellikle yanıltıcı olabiliyor. Bu sebeple daireyi görmeden kesinlikle kiralamayın. Özellikle gündüz gözü ile evi görmeye özen gösterin.
  • Kiralamak için daire ararken, kiralayacağınız kişiye veya emlakçıya soracağınız soruları önceden belirleyin.
  • Kiralayacağınız evin sosyal yaşantınıza uygun olup olmadığını araştırmanız faydalı olacaktır. Bu sebeple oturacağınız apartmandaki veya sitedeki komşularınızın kim olduklarını araştırın.
  • Sahibinden kiralık daire tutacağınız zaman evin sahibi ile mutlaka tanışın ve tüm detayların yer aldığı bir kira kontratı yapın.
  • İlk etapta ev hoşunuza gitse bile, sonradan aklınıza gelmeyecek sorunlar çıkabilir. Özellikle tesisatını değiştirmek veya önemli bir tamirat yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bu sebeple özellikle tesisat ile ilgili herhangi bir sorunun olup olmadığını komşularınızdan öğrenebilir veya tesisat borularını inceleyebilirsiniz.
  • Kombi, şofben gibi cihazların çalışır vaziyette olduklarından emin olun.
  • Apartman aidatını net olarak öğrenin.
  • Beğendiğiniz evi kiralamadan önce, evi tek başına değil aynı zamanda mahallesi ile de birlikte değerlendirin. İhtiyaç duyacağınız; manav, kasap, market, terzi gibi işinizi kolaylaştıracak dükkanların yakınınızda olup olmadığını kontrol edin.
  • Kira kontratında kira artış oranını da net olarak belirtin.

 

Özel ve ayrıcalıklı Emlakjet hizmetleri ile artık işiniz çok daha kolay. Ev arama sürecinizi çileden zevke dönüştürmeyi amaçlayan profesyonel ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Kiralık daire İstanbul Avrupa Yakası veya Anadolu Yakası listeleme ilanlarımızı inceleyerek sizde en pratik ve en kolay şekilde hayalinizde ki daireyi bulabilirsiniz. 

 

 

Devamını oku