6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Nazilli Kiralık Daire

544 ilan
1
2
3
4
5

Nazilli Kiralık Ev İlanları İçin Tavsiyeler

Aydın Nazilli’de kiralık daire seçenekleri Aydın’ın merkezine ve Kuşadası’na göre daha uygundur. Aydın’ın Nazilli’nin nüfusu diğer aydın ilçelerine göre en yoğun olarak ilçedir ve bu sebep ile her bütçeye uygun daire kiralamak mümkün olmaktadır. Aydın Nazilli Denizli ve Efeler’e oldukça yakın olup 80 kilometrelik bir mesafesi bulunmaktadır. Aydın’ın Nazilli ilçesinde ev arayanların bakması gereken ilk yer Emlakjet olmalıdır. Emlakjet’te sadece Nazilli kiralık daire ilanlarının sayısı 259 olup her gün ilan sayısı artmaktadır. Nazilli’nin Şirinevler Mahallesi’nde yer alan daire diğer semt ve mahallelere göre çok daha ucuzdur. Nazilli kiralık ev arayanlar Emlakjet’in filtreleme sistemi ile istedikleri evi kolayca bulabilmektedir. 

Aydın iline bağlı olan Nazilli, Aydın’ın en çok nüfusa sahip ikinci ilçesidir. Nazilli’nin Denizli’ye uzaklığı ise 81 km’dir. Nazilli, Kuyucak, Sultanhisar, Yenipazar, Manisa’nın Alaşehir, Bozdoğan ve Karacasu ilçeleri ile çevrilidir. İlçenin yüz ölçümü ise 644 km2’dir. Bu ilçenin önemli yerlerinden birisi Arpaz Beyler Konağı ve Arpaz Kulesi’dir. Nazilli’nin 15 km uzağında bulunan bu yapı tarihi mekanlardan birisidir. 

Nazilli’de antik kentler de bulunmaktadır. Örneğin Bozyurt köyünde bulunan Mastaura Antik Kent’te antik döneme ait birçok kalıntı bulunmaktadır. Bir başka antik kent ise şuan ki köyün adını taşıyan Kestel’dir. Burada da Selçuklu, Bizans gibi imparatorlukların izleri bulunmaktadır. 

Bu ilçede tartışmalara da neden olan deve güreşleri yapılmaktadır. Deve güreşleri genel olarak kış aylarında yapılmakta ve birçok kişi tarafından seyredilmektedir. Fakat bu aktivite hayvan hakları savunucularının da tepkisini çekmektedir. Nazilli’de bulunan dini yapıların da tarihi oldukça eskilere uzanmaktadır. 1890’lı yıllarda Aydın Vilayet Salnamesinde Nazilli’de 4 adet cami 8 de mescit olduğu yazmaktadır. Bu da buradaki camilerin oldukça eski olduğunu göstermektedir. 

Nazilli Kiralık Ev ve Daire

Nazilli kiralık daire arayanlar için Emlakjet’te 100’ün üzerinde kiralık ev ilanı bulunmaktadır. Bu ev ilanları arasında filtreleme seçeneği ile en uygun evin bulunması ise oldukça kolaydır. Emlakjet’te yer alan filtreleme seçenekleri ile istenilen mahallede istenilen fiyat aralığında en uygun daire bulunabilmektedir. Nazilli’nin bazı semtlerinde fiyatlar daha yüksektir ancak özellikle öğrenciler için daha uygun fiyatlı daireler de bulunmaktadır. Aydın Nazilli kiralık evler ucuz olsun isteyenlerin bakması gereken mahalleler şu şekildedir;

 • Şirinevler Mahallesi
 • Yeni Mahallesi
 • Nazilli Zafer Mahallesi sahibinden kiralık daire 
 • Altıntaş Mahallesi
 • İsabeyli Mahallesi
 • Yıldıztepe Mahallesi

Nazilli’nin pahalı semtleri ise şu şekildedir; 

 • Cumhuriyet Mahallesi
 • Turan Mahallesi
 • Karaçay Mahallesi
 • Kurtuluş Mahallesi
 • Sümer Mahallesi’dir. 

Nazilli Sahibinden Kiralık Evler

Nazilli kiralık ev emlak aracılığı ile kiralanabileceği gibi sahibinden de birçok kiralık ev bulunmaktadır. Tüm bu evler Emlakjet’te yer almakta olup en uygun evin seçilmesi için Emlakjet ekipleri çalışmaktadır. Emlakjet’te yer alan filtre seçeneği ile bütçe dostu ev bulmak oldukça kolay bir hale gelmiştir. Nazilli kiralık ev ilanı 2+1’den başlayarak 5+1’e kadar yükselmektedir. Ayrıca eşyalı ve eşyasız olmak üzere arama yapılmasını da sağlayan Emlakjet sitesinde güncel ilanlara yer vermektedir. Nazilli merkeze göre Şirinevler, Altıntaş ve İsabeyli gibi mahalleler çok daha uygun olup ulaşımı kolay olan mahallelerdir. 

Devamını oku