6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Maltepe Satılık Konut

3.204 ilan
Tulip Rose Twin
260.000 USD - 502.000 USD
Çavuşoğlu İnşaat - Askar - Askar
Maltepe / İstanbul
Aralık 2017
PROJE
Ritim İstanbul
480.000 TL - 3.249.000 TL
Dumankaya İnşaat
Maltepe / İstanbul
Mayıs 2016
PROJE
Siltaş Mavi Park
Fiyat Sor
Siltaş Yapı
Maltepe / İstanbul
Haziran 2016
PROJE
Seyr-i Adalar
Fiyat Sor
Yapı Yatırım
Maltepe / İstanbul
Mayıs 2016
PROJE
Nuvo Dragos
Fiyat Sor
Özderici GYO
Maltepe / İstanbul
-
PROJE
1
2
3
4
5

Maltepe satılık konut arayanlara ilçe rehberi

Maltepe satılık konut almanın avantajlarını ve satılık daire alırken dikkat etmeniz gerekenleri sizler için derlediğimiz yazımızda bulabilirsiniz. Anadolu Yakası’nda bulunan Maltepe İstanbul’un 10’ncu büyük ilçesi konumundadır. Son verilere göre 497 bin 586 kişinin yaşadığı Maltepe’nin komşu ilçeleri arasında kuzeyde Ümraniye ve Kartal, batıda Kadıköy ve Ataşehir bulunur. Ayrıca ilçenin güney kısmı Marmara Denizi’yle çevrilidir. Yüzölçümü 52 kilometre olan Maltepe 1992 yılında Kartal’dan ayrılarak ilçe haline gelmiştir.

 

Maltepe Satılık Konut Arayanlara Mahalle Rehberi

Maltepe satılık daire düşünenler için Maltepe Belediyesi’ne ait 18 mahalle vardır. Bunlar;

 

 • Esenkent Mahallesi
 • Zümrütevler Mahallesi
 • Küçükyalı Mahallesi
 • Feyzullah Mahallesi
 • Cevizli Mahallesi
 • Bağlarbaşı Mahallesi
 • Girne Mahallesi
 • Altayçeşme Mahallesi
 • Gülsuyu Mahallesi
 • Çınar Mahallesi
 • Aydınevler Mahallesi
 • Büyükbakkalköy Mahallesi
 • İdealtepe Mahallesi
 • Gülensu Mahallesi
 • Aydıntepe Mahallesi
 • Başıbüyük Mahallesi
 • Merkez Mahallesi
 • Fındıklı Mahallesi

 

Maltepe satılık konut tercihinde, bu mahallelerden en çok rağbet görenler arasında Küçükyalı, Zümrütevler, Cevizli, Fındıklı, Aydınevler gibi mahalleler geliyor. Maltepe Küçükyalı satılık daire seçeneklerinde ihtiyaca ve bütçeye uygun seçeneklerin sayısı yüksek. Küçükyalı; iş merkezleri, markalı konut projeleri, ünlü alışveriş merkezleri ile Maltepe’nin merkezi yerlerinden biri. E-5 üzerinde yer alan Küçükyalı Mahallesi’nin ulaşım güzergahları da oldukça rahattır. Küçükyalı metro istasyonu da bulunurken bölge Maltepe’nin yıldız bölgelerinden biridir. Küçükyalı satılık daire düşünenler için bölgenin öne çıkan projeleri arasında Nidapark Küçükyalı geliyor. 1160 daireden oluşan büyük projenin teslim tarihi 2020 yılı olarak belirlenirken projenin yüzde 60’ına yakını bitmiş durumda.

 

Maltepe Satılık Konut Arayanlara Ulaşım Rehberi

Maltepe’de ulaşım güzergahları oldukça çeşitlidir. Maltepe satılık konut düşünenler için ilçe, Sabiha Gökçen Havalimanı’na yakın mesafededir. Bölgede toplu taşıma araçlarının her türlüsü gelişmiştir. Raylı sistemler geliştiği gibi bölgeden Kadıköy yönüne ve Pendik yönüne kesintisiz hatlar mevcuttur. Ayrıca metrobüs ve Marmaray’a aktarmalı geçiş mümkündür. Bu ulaşım imkanlarına ek olarak; İETT, toplu taşıma, minibüs hatları aktif olarak işler. Toplu konutların olduğu bölgelerde ise belediye otobüslerinin ücretsiz metro aktarmalı seferleri de mevcuttur. Maltepe konumu itibariyle Kadıköy’e, Fatih Sultan Mehmet, 15 Temmuz Şehitler ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne yakın mesafededir.

 

Maltepe’den Neden Daire Satın Alınmalı?

Maltepe Zümrütevler satılık daire seçeneklerine baktığımızda ise Zümrütevler, KİPTAŞ gibi toplu konut projeleriyle dikkat çeken bir semt olarak karşımıza çıkıyor. Maltepe satılık konut arayışı olanlar için, site kültürünün olduğu bölgenin büyük bir kısmını KİPTAŞ konutları oluşturuyor. Bina yaşı 5 ila 10 yıl arasında değişen sitelerde 2+1, 3+1 ya da dubleks seçenekleri mevcut. Metroya 15 dakikalık mesafedeki konutlara belediye otobüsleri ücretsiz metro aktarması seferleri düzenliyor. Ulaşımın da oldukça kolay olduğu bölge E-5’e de oldukça yakın. İlçede bulunan Maltepe Üniversitesi de bölgenin cazibesini artırırken eğitim, sağlık, iş olanakları gibi nedenlerle tercih edilen Maltepe sakin ve İstanbul’un kalabalığından nispeten daha uzak.

 

Maltepe Satılık Konut Arayanlara Fiyat Rehberi

Maltepe potansiyeli yüksek ve nüfusu da yukarıda saydığımız nedenlerle her geçen gün artan bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Yatırımcıların da gözdesi olan bölgede Maltepe satılık konut projeleri de bir bir hayata geçiriliyor. Satılık daire alırken tercih edilecek ilçelerin başında gelen Maltepe satılık daire fiyatları ise ortalama 400 bin TL’den başlıyor. Konut tipine göre değişkenlik gösteren fiyatlarda ev fiyatlarının en çok arttığı semt Küçükyalı olurken, satılık daire fiyatları Fındıklı Mahallesi’nde daha uygun diyebiliriz. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden Maltepe satılık daire ilanlarını hemen inceleyebilir, bütçenize uygun ideal evinize kavuşabilirsiniz.

Devamını oku