6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Esenyurt Satılık Konut

5.476 ilan
Çınar 6 Evleri
320.000 TL - 600.000 TL
Çınar Ev Yapı İnşaat
Esenyurt / İstanbul
Mart 2018
PROJE
Beyhill Premium
Fiyat Sor
Mat İnşaat
Esenyurt / İstanbul
Ocak 2018
PROJE
Nida Life
226.000 TL - 444.000 TL
Özmilenyum İnşaat
Esenyurt / İstanbul
Kasım 2016
PROJE
Delta Deluxe
Fiyat Sor
Delta İzsiz Holding
Esenyurt / İstanbul
Mart 2016
PROJE
NCadde
Fiyat Sor
Özyurtlar İnşaat
Esenyurt / İstanbul
Aralık 2015
PROJE
1
2
3
4
5

Esenyurt Satılık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Esenyurt satılık konut almanın avantajlarını ve satılık daire alırken Esenyurt hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik. İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan ve 2008 yılında ilçe olmaya hak kazanan Esenyurt’ta günümüzde 450 bin kişi yaşamaktadır. 4800 hektarlık alana yayılan ilçe bağlantı yollarında konumlanmıştır. Esenyurt’un komşu ilçeleri arasında batısında Büyükçekmece, Küçükçekmece Gölü, kuzeyinde Başakşehir, Arnavutköy, güneyinde Beylikdüzü, Avcılar ve Esenler bulunuyor. Esenyurt satılık daire arayanlar için bölge konum açısından önemli bir yere sahiptir. Ulaşım açısından;

 

  • Atatürk Havalimanı’na 22 kilometre uzaklıktadır.
  • E-5 ve TEM otoyolu bağlantı noktasında bulunan Esenyurt merkezi konumda bulunmaktadır.
  • Bölgede hafif raylı sistem bulunmaktadır.
  • Metrobüs, İETT, özel halk otobüsü ve minibüs hatları mevcuttur.
  • İlçe, Beylikdüzü metro istasyonu’na da yakın bir konumdadır.

 

Esenyurt satılık konut arayanlara mahalle rehberi

Metropolitan bir ilde dinamik bir yapıya sahip Esenyurt satılık konut almak isteyenler için birçok yeni proje yükselmektedir. Bugün Esenyurt Belediyesi’ne ait 20 mahalle bulunmaktadır. Büyükçekmece’den ayrılarak ilçe olan Esenyurt’un mahalleleri arasında; Talatpaşa Mahallesi, Namık Kemal Mahallesi, Sanayii Mahallesi, İstiklal Mahallesi, Ardıçlıevler Mahallesi, Çakmaklı Mahallesi, İncirtepe Mahallesi, Yenikent Mahallesi, Saadetdere Mahallesi, İnönü Mahallesi, Merkez Mahallesi, Fatih Mahallesi, Örnek Mahallesi, Mehterçeşme Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Pınar Mahallesi, Esenkent Mahallesi, Güzelyurt Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Yeşilkent Mahallesi. Ev sahibi olmak isteyenler için fiyatların cazip olduğu bölgede Esenyurt satılık daire dublex seçeneklerine bakıldığında ise 4+1’den 6+2’ye kadar seçenekler bulunuyor. Fiyatlar ise 300 bin TL’den başlayıp 580 bin TL’ye kadar çıkıyor.

 

Esenyurt satılık konut almanın avantajları

Esenyurt satılık konut almak birçok açıdan alıcıya kazandırıyor. Çünkü fiyat aralığı olarak satılık daire fiyatları uygunken bölgeye talep olduğundan dolayı bölge hızla değerleniyor. Yatırım amaçlı daire alırken dairenizi kiraya vermek oldukça kolay. Örneğin tercih edilen bir mahalle olan Esenyurt satılık daire Kıraç Mahallesi daire fiyatları 180 bin TL’den başlıyor. Her konut tipine ait satılık dairenin bulunduğu bölgede uygun fiyatlı konutlara talep çok. Bu yüzden bölgedeki konut talebini karşılamak için birçok markalı konut projeleri inşa ediliyor.

 

Esenyurt satılık konut fiyat bilgisi

Esenyurt ilçesinde konut alacaklar için en önemli nokta fiyat aralığı. Çünkü bütçeye uygun daire satın almak alıcılar için her şeyden önde geliyor. Esenyurt satılık konut alacaklar için fiyatlar konut tipine göre değişmekle birlikte 3+1 daireler 209 bin TL’den başlıyor. 1+0 ya da 1+1 konut tiplerine bakacak olursak ise 130 bin TL ile 200 bin TL arasında değişiyor. Esenyurt’ta daireler son bir yılda yüzde 11 civarlarında artış gösterdi. Esenyurt’ta en çok rağbet gören mahalleler arasında ise; Güzelyurt Mahallesi, Yenikent Mahallesi, İnönü Mahallesi, Bağlarçeşme Mahallesi, Pınar Mahallesi geliyor. Satılık daire Esenyurt Yenikent daire fiyatları ise 180 bin TL’den başlıyor.

 

Esenyurt satılık konut alacaklar nelere dikkat etmeli?

Esenyurt satılık konut alacakların elbette dikkat etmesi gerekenler var. Öncelikle bütçeye uygun daire bulmak için mutlaka tutacağınız semtin fiyat ortalamasını öğrenmelisiniz. Semte karar verdikten sonra ev alacağınız bölgedeki ulaşım, sağlık, eğitim, sosyal, ekonomik olanaklar iyi analiz edilmelidir. Evinizin temel ihtiyaç noktalarına yakın olması, toplu ulaşımın olması hayatınızı kolaylaştıracak unsurlar arasında. Esenyurt satılık daire bakanlar için merkezi konumda olduğu için toplu taşıma araçları yaygın. Ayrıca bölgedeki özel ve kamu hastaneleri, özel-devlet hastaneleri kaliteli hizmet vermektedir. Birçok ticari merkeze de yakın olan Esenyurt’ta ev sahibi olmak bütçenizi çok sarsmayacak düzeyde fiyatlarla mümkün. Ayrıca bölgedeki markalı konut ptojeleriyle ayrıcalıklı yaşam alanlarına da sahip olabilirsiniz. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Esenyurt seçeneklerini hemen inceleyip doğru kararı verebilirsiniz.  

Devamını oku