6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Çekmeköy Satılık Konut

1.627 ilan
Antorman
Fiyat Sor
Ant Yapı
Çekmeköy / İstanbul
Mayıs 2016
PROJE
Çamlık 18
Fiyat Sor
Mika İnşaat
Çekmeköy / İstanbul
Ekim 2015
PROJE
Zin D Diamond
Fiyat Sor
Zin D Yatırım Geliştirme
Çekmeköy / İstanbul
Mart 2019
PROJE
216 Koru Plus
406.702 TL - 699.400 TL
216 Yapı
Çekmeköy / İstanbul
Temmuz 2019
PROJE
Çamlıyaka Konakları Çekmeköy
Fiyat Sor
Ege Yapı
Çekmeköy / İstanbul
Mart 2020
PROJE
1
2
3
4
5

Çekmeköy satılık konut almanın avantajları nelerdir?

 

Çekmeköy satılık konut tercih edeceklere rehber olacak bilgiler derledik. Yatırım açısından tavsiye edilen ilçeler arasında yer alan Çekmeköy’de daire alan kazanıyor.

 

Çekmeköy satılık konut hakkında genel bilgiler

İstanbul’un Çekmeköy ilçesi Anadolu Yakası’nda yer alıyor. Sakin ve düzenli bir yapılaşmanın hüküm sürdüğü Çekmeköy’de 2017 verilerine göre 248 bin 859 yaşıyor. Önceden Ümraniye’ye bağlı olan Çekmeköy 2009 yılında bünyesine; ilk olarak Ömerli, Alemdağ ve Taşdelin’in katılmasıyla ilçe oldu. Günümüzde Çekmeköy 17 mahalle ve 4 köyden oluşarak geniş alana yayılan bir ilçe haline geldi. Kişi başına düşen yeşil alanın çok olduğu çevresi ormanlar ve bahçelerle çevrili olan Çekmeköy satılık daire arayışı olanlar için ilçe, gelişime açık oluşuyla yatırımcıların da gözdesi. Çekmeköy’ün yakın komşuları arasında;

 

  • Beykoz
  • Şile
  • Ümraniye
  • Sancaktepe bulunuyor.

 

Merkeze uzaklığı 50 kilometre olan ilçede ulaşım seçenekleri yüksek ve rahat trafik yoğunluğu çok değil.  

 

  • İlçede özel halk ve İETT otobüsleri kesintisiz hizmet veriyor. Çekmeköy satılık konut arayanların listesinde yer alan Çekmeköy’de uzmanlara göre yatırımınızın geri kazanımı karlı oluyor.
  • Üsküdar - Ümraniye – Çekmeköy-Sancaktepe metro hattı hizmete açıldı. Üsküdar’dan Çekmeköy’e gitmek isteyen biri aktarmasız 7 durak giderek ilçeye kolaylıkla ulaşabiliyor.
  • Ayrıca Çekmeköy, Sabiha Gökçen Havalimanı’na ortalama 30 dakika uzaklıkta yer alıyor.

 

Çekmeköy satılık konut arayanlar için mahalle bilgisi

Çekmeköy’ün mahallelerine göz atacak olursak 17 mahallesi bulunan ilçenin Mimar Sinan Mahallesi’nde modern yaşam alanları yükseliyor. Çekmeköy satılık daire Mimar Sinan projelerini hemen emlakjet.com’dan inceleyebilirsiniz. Çekmeköy’ün mahalleleri diğer arasında; Alemdağ, Aydınlar, Cumhuriyet, Çamlık, Çatalmeşe, Ekşioğlu, Güngören, Hamidiye, Hüseyinli, Kirazlıdere, Koçullu, Mehmet Akif, Merkez, Mimar Sinan, Nişantepe, Ömerli, Reşadiye, Sırapınar, Soğukpınar, Sultançiftliği ve Taşdelen Mahallesi bulunuyor.

 

Çekmeköy satılık konut arayanlar için fiyat bilgisi

Çekmeköy satılık konut arayışı olanlar için şüphesiz en önemli konuların başında fiyat geliyor. Çünkü alıcılar için bütçeye uygun, istediği konut tipinde bir daire satın almak işin en önemlisi. Çekmeköy satılık daire fiyatları analiz edildiğinde; 2017 verilerine göre ortalama konut fiyatı 307 bin 755 TL olarak seyrediyor. 105 m2’lik bir konutta ise ortalama birim fiyat 2 bin 93 TL olarak hesaplanıyor. Bu oranlarda konutunuzun ortalama geri dönüşü ise 24 yıl.

 

Çekmeköy satılık konut arayanlar için yatırım rehberi

Çekmeköy geleceğin yıldızı parlayan bölgeleri arasında yer alıyor. Bu da yatırımların hızlanmasını sağlıyor. Yerleşim olarak da rağbet gören ilçede konut projelerinin de ardı arkası kesilmiyor. İlçe ilçe bakacak olursak Çekmeköy’ün en çok tercih edilen mahalleleri arasında Aydınlar, Merkez, Mimar Sinan, Taşdelen Mahallesi geliyor. Buradaki Çekmeköy satılık konut fiyatları da 300 bin TL’den başlıyor. Siz de hemen Çekmeköy satılık daire Merkez Mahallesi ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.

 

Çekmeköy satılık konut alırken nelere dikkat edilmeli?

Çekmeköy’deki yerleşim son yıllarda artmaya başladığı için bina yapısı olarak gençtir. Bu yüzden depreme dayanıklı ve güvenli yapılardan oluşur. Yeşil alanların fazlalığı ise size nefes alacak daha çok alanın olması anlamına geliyor. Böylece dar sokakların içinde sıkışıp kalmayacaksınız. Modern konut projelerinde de ev sahipleri için her şey düşünülüyor. Sosyal donatı alanlarından, kültürel faaliyetlere kadar her şeyin uygulandığı ilçe yatırım yapanları kazandırıyor. Çekmeköy satılık konut fiyatlarının en uygun olduğu mahallesi şu anda Aydınlar Mahallesi. Reşadiye Mahallesi ise fiyatların biraz daha yüksek seyrettiği semti. Siz de hemen size uygun daireyi emlakçıdan ya da sahibinden Çekmeköy satılık daire seçeneklerini inceleyerek bulabilirsiniz.

 

Devamını oku