6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Eskişehir Satılık Konut

1.550 ilan
Tiliapark
379.000 TL - 429.000 TL
Gold Yapı
Odunpazarı / Eskişehir
-
PROJE
Tiliapark 2
Fiyat Sor
Gold Yapı
Odunpazarı / Eskişehir
Aralık 2016
PROJE
Parkvadi Evleri
Fiyat Sor
Gold Yapı
Odunpazarı / Eskişehir
Aralık 2016
PROJE
Vişne Life
470.000 TL - 660.000 TL
Evrenay İnşaat ve Mühendislik Mimarlık
Odunpazarı / Eskişehir
Ekim 2016
PROJE
1
2
3
4
5

Eskişehir Satılık Konut Arayışında Olanlar İçin Önemli Bilgiler

Eskişehir satılık konut tercihinde bulunmadan önce, kente dair tüm önemli noktaları içeren bu yazıyı mutlaka okumalısınız. Yazıyı okuduktan sonra, şehri daha yakından tanıyacak ve hayallerinizdeki eve bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Türkiye’nin en kalabalık yirmi beşinci ili olan Eskişehir, 1993 yılında Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşmuştur. Kentin tam ortasından geçen Porsuk Çayı, şehrin önemli simgelerinden biridir. Ayrıca Anadolu Üniversitesi ile Osmangazi Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan Eskişehir, öğrenci kenti olarak bilinmektedir.  Günümüze dek çok çeşitli medeniyetlerin hüküm sürdüğü kentte, sırasıyla Hitiler, Frigler, Bizanslılar, Anadolu Selçukluları ve Osmanlı İmparatorluğu varlık göstermiştir. 2013 yılında Türk Dünyası Kültür Başkenti seçilen Eskişehir’de çok çeşitli sanatsal faaliyetler yürütülmektedir.

 

Eskişehir Satılık Konut Düşünenlere Kentin Coğrafi Konumu 

Eskişehir satılık daire tercihinde bulunmadan hemen önce, kentin coğrafi yapısı ve iklimi hakkında bilgi sahibi olmanız, şehirde sizin nelerin beklediğine dair bir fikir edinmenizi sağlayabilir. İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alan ilin kuzeyinde Ankara, güneyinde Afyon, batısında ise Kütahya illeri yer almaktadır. Bitki örtüsü genellikle orman olan bölgede, 1000 metreden sonra meşe çalılıkları, kızıl ve karaçamlar görülmektedir. Kentte hayat veren iki önemli su kaynağı vardır. Bunlardan ilki Sakarya Nehri iken, ikincisi ise Porsuk Çayı’dır. Bu iki su kaynağının üzerinde iki farklı baraj yer almaktadır. Şehirde karasal iklim hakimdir. Bu sebeple kışlar oldukça soğuk ve kar yağışlı geçerken, yaz ayları oldukça sıcak ve kuraktır. Yağışlar ise kısa süreli ve azdır.

 

Eskişehir Satılık Konut Tercih Edecekler İçin İlçe Bilgisi

Eskişehir, 14 ilçe ve bu belediyelere bağlı toplam 539 mahalleden oluşmaktadır. İlde kilometrekareye düşen kişi sayısı, 62’dir. Bu rakam, merkez ilçelerde bir hayli değişiklik göstermektedir. Örneğin Odunpazarı semtinde, bir kilometrekare içerisinde yaklaşık 361 kişi yaşamını sürdürmektedir. Bu sebeple Eskişehir Odunpazarı satılık daire arayışı içerisinde olanların, çok canlı bir emlak piyasası ile karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz. Şehir merkezinde modern ve görece küçük konutlar yer alırken, merkezden uzaklaştıkça evlerin hacmi artmaktadır. Bu sebeple, Eskişehir satılık müstakil ev düşünenlerin arayışlarını merkez dışına yönlendirmesinde yarar vardır. Eskişehir de satılık ev arayanlar, aşağıdaki semtlere göz atabilirler:

 

  • Alpu
  • Çifteler
  • Mahmudiye
  • Mihalıççık
  • Odunpazarı
  • Seyitgazi
  • Sivrihisar
  • Tepebaşı
  • İnönü
  • Günyüzü

 

Eskişehir Satılık Konut Fiyat Bilgisi

EmlakJet Bölge Raporu Verilerine göre, kentte toplam 433.663 adet konut bulunmaktadır. Hane başına düşen kişi sayısı ise 2.98 olarak hesaplanmıştır. Şehirdeki evlerin ortalama kullanım alanı 110 metrekare olup, metrekare başına düşen birim fiyat ise 1.735 TL olarak hesaplanmıştır. Daha net bir ifade ile, Eskişehir satılık daire tercihinde bulunacakların yaklaşık 190.850 TL ödemeleri gerekmektedir. Ancak bu rakamın ortalama bir veri olduğunu unutmamak gerekir. Seçtiğiniz konut tipi ve bu evin lokasyonu, fiyat üzerindeki en önemli değişkenlerden biridir. Örneğin sahibinden satılık ev Eskişehir Tepebaşı arayışında olanlar yalnızca 179.760 TL ödeyerek ev sahibi olabilir. Bir diğer yandan, küçük bir konut düşünüyor ve Eskişehir satılık apart daire ilanlarına göz gezdiriyorsanız, çok daha az miktar para ile hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz. Eğer Eskişehir Satılık Konut düşünceniz de kararlı iseniz, hiç vakit kaybetmeden bölgedeki bir emlakçıya danışabilir veya çeşitli ilanların yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Devamını oku