6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Antalya Satılık Konut

15.508 ilan
AYT Elegance Residence
Fiyat Sor
AYT Group
Konyaaltı / Antalya
Haziran 2016
PROJE
Koru Park
260.000 TL - 310.000 TL
Özgüntur İnşaat
Muratpaşa / Antalya
Nisan 2016
PROJE
Secret Paradise Alanya
Fiyat Sor
Meriç İnşaat
Alanya / Antalya
Haziran 2016
PROJE
Moda Natura
Fiyat Sor
Oxo Yapı
Alanya / Antalya
Nisan 2017
PROJE
Canyon Deluxe
1.000.000 TL - 1.500.000 TL
Pınar Yapı
Konyaaltı / Antalya
Haziran 2017
PROJE
1
2
3
4
5

Antalya Satılık Konut Arayanlara İl Rehberi

Antalya satılık konut arayanlara Antalya hakkında merak edilenleri derledik. Oldukça büyük ve nüfus yoğunluğu yüksek olan Antalya’da hayalinizdeki eve ulaşmak için emlakjet.com sizlere rehber oluyor. Türkiye’nin Akdeniz Bölgesi’nde yer alan ve ülkemizin en kalabalık 5. ili olma özelliğine sahip Antalya içinde birçok dinamiği barındırıyor. Akdeniz’in batısında konumlanan Antalya’nın batısında Muğla, kuzeyinde Burdur ve Isparta, kuzeydoğusunda Konya, doğusunda Karaman ve Mersin bulunuyor.

 

19 ilçesi bulunan Antalya’nın 910 mahallesi, 73 beldesi, 537 köyü bulunuyor. Plaka kodu 07 olan ilin posta kodu ise 242’dir. 2017 verilerine göre 2 milyon 418 kişinin yaşadığı Antalya ekonomik açıdan Türkiye’ye büyük katkılar sağlar. 20. 177 km2 yüzölçümüne sahip olan Antalya’nın geniş tarım arazileri vardır. Antalya satılık konut alacaklar için yatırım değeri yüksek olan Antalya doğru bir seçim olacaktır... Antalya satılık daire alacaklar için antalya eski dönemlerde bir tarım şehri iken günümüzde turizm, ticaret, inşaat, sağlık, eğitim gibi pek çok alanda yatırımların odağı olmuştur.  

 

Antalya Satılık Konut Tercih Edeceklere Coğrafi Bilgiler

Akdeniz ikliminin hakim olduğu bölgede yazlar sıcak ve kurak kışlar ise ılık ve yağmurlu geçer. Turunçgil, seracılık ve sebze meyve çeşitliliği açısından büyük paya sahip olan Antalya’nın turizm açısından da ülkeye katkıları oldukça fazladır. Bitki çeşitliliği de yüksek olan Antalya’da çiçek yetiştiriciliği de oldukça gelişmiştir. Yine seracılık ülke ekonomisine ivme kazandıran atılımlardandır. Türkiye’deki cam seraların yüzde 82,5’i, plastik seraların ise yüzde 54’ü Antalya’nın ilçelerine yayılmış vaziyettedir. Antalya satılık konut alacaklar için ilçeler tarım açısından büyük potansiyel taşır ve yüzde 17,4’lük tarım arazisi Antalya’da yer alır. Antalya satılık daire Kepez ilçesindeki tarım arazileri gelişmiş olduğu gibi bölgedeki turizm potansiyeli de yüksektir.

 

Antalya Satılık Konut Arayanlara Fiyat Listesi

Antalya satılık konut alacaklar için fiyat aralığı da çok önemli oluyor... Oldukça talep gören Antalya merkez ve ilçelerinde inşaat projelerine hız verilirken gayrimenkul firmaları Antalya’yı mercek altına alıyor. İstanbul’dan sonra en çok göç alan bölgelerden biri olan Antalya yaz aylarında çalışmak için de oldukça göç alıyor. Daha sonra Antalya’da kalıcı olan şahıslar satılık daire arayışına giriyor. Örneğin sahibinden Antalya satılık daire Murtapaşa fiyatlarına baktığımızda ortalama 130 m2 bir alanda ortalama konut fiyatı 285 bin TL’den başlıyor. Antalya geneline baktığımızda ise ortalama 120 m2 bir alanda ortalama konut fiyatı 241 bin TL’den başlıyor ve geri dönüş ise 21 yıl olarak dikkat çekiyor. Antalya satılık konut prestijli projeler arasında; Fortuna Resort, Rüya Evleri, Gold Residence Kundu, Kndu Villas, Vali Konakları, Lavanda Evleri yer alıyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Antalya seçeneklerini hemen inceleyip hayalinizdeki eve kavuşabilirsiniz.

 

Antalya Satılık Konut Alacaklara İlçe Bilgileri

19 ilçesi olan Antalya’nın ilçelerindeki nüfus yoğunluğu oldukça fazladır. Antalya ilçeleri arasında; Demre, Elmalı, Döşemealtı, Finike, Gazipaşa, Akseki, Korkuteli, İbradı, Kaş, Kemer, Serik, Kepez, Korkuteli, Alanya, Konyaaltı, Kumluca, Manavgat, Aksu ve Muratpaşa yer alıyor. Yaz aylarında en çok göç alan il olan Antalya’da dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı bulunuyor. İlçe oldukça talep gören alışveriş merkezlerinin, eczenelerin, ATM’lerin, ünlü pazarların olduğu yaz-kış yaşanacak bir bölgedir. Antalya satılık konut alacaklar için yaz aylarında yaşanmak ya da kiraya vermek açısından oldukça kazançlı bir yatırım olacaktır. Antalya satılık daire Konyaaltı alacaklar için bölgede çok talep olduğu için konut projeleri geliştiriliyor. Burada yatırım yapmak ise sizi kısa ve uzun vadede kazandıran bir hamle olacaktır.

 

İstanbul Satılık Konut Alacaklara Ulaşım Rehberi

Antalya ulaşım seçenekleri satılık daire arayışınızda size fikir verecektir. Büyük ve kalabalık bir şehir olduğu için ulaşım araçları da ona bağlı olarak gelişen Antalya’da karayolu, denizyolu, havayolu, gibi çeşitli seçenekler gelişmiştir... Antalya satılık konut bakanlar için merkezde; Konyaaltı’nda Çelebi Marina, Kaleiçi Yat Limanı, Kaş’ta Kaş Setur Limanı, Kemer Türkiz Yat Limanı, Alanya Yat Limanı’ndan gemi seferleri yapılmaktadır. Uluslararası deniz ulaşımında önemli yer sahip olan Antalya satılık daire Lara seçeneklerini incelemenizi tavsiye ederiz... Lara saklı kalmış bir koy gibi muhteşem doğa manzarasıyla sizleri karşılar. Öte yandan Alanya Yat Limanı’ndan da Kıbrıs’a seferler düzenlenmektedir. Antalya satılık konut alacaklar için iç hatlar ve dış hatlara uçuşların mevcut olduğu havalimanına otobüs seferleri ile kolaylıkla ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçe birçok il ulaşımında da bağlantı yollarını kapsıyor.

Devamını oku