6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Alanya Satılık Konut

3.043 ilan
Secret Paradise Alanya
Fiyat Sor
Meriç İnşaat
Alanya / Antalya
Haziran 2016
PROJE
Moda Natura
Fiyat Sor
Oxo Yapı
Alanya / Antalya
Nisan 2017
PROJE
Alara Residence
159.000 TL - 400.000 TL
Demrol İnşaat
Alanya / Antalya
Aralık 2016
PROJE
Hak Residence Garden
Fiyat Sor
Hak Group Construction
Alanya / Antalya
Haziran 2016
PROJE
Tepe Modern Villaları
Fiyat Sor
Burak Kan İnşaat
Alanya / Antalya
Eylül 2017
PROJE
1
2
3
4
5

Alanya Satılık Konut Arayanlara Bölge Hakkında Bilgiler 

EmlakJet ailesi olarak Alanya satılık konut arayan ziyaretçilerimize özel ilçe hakkında bir araştırma yazısı hazırladık. Bu yazı sayesinde ilgili ilanlara bakarken bölge hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Alanya, Antalya’nın ilçelerindendir. Bölgenin yapısı Akdeniz kıyısında bir yarımada şeklindedir. İklimi sayesinden birçok sportif ve kültürel etkinlik yapılabilir. Turizm açısından ülkemizdeki önemli ilçeler arasındadır. Kuzeybatısında Gündoğmuş, güneydoğusunda Gazipaşa ilçeleri ve kuzeydoğusunda Karaman ili yer alır. Güneyden Akdeniz ile çevrelenmiştir. 2019 TÜİK verilerine göre ilçenin nüfusu 312.319’dur. İlçe bu nüfus ile Antalya’nın en kalabalık 3. ilçesidir.

Alanya Satılık Konut Bakabileceğiniz Mahalleler 

Alanya’nın mahalle sayısı 102’dir. Bu mahalleler; Avsallar Mahallesi, Başköy Mahallesi, Akdam Mahallesi, Bektaş Mahallesi, Cikcilli Mahallesi, Akçatı Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Bayırkozağacı Mahallesi, Büyükhasbahçe Mahallesi, Alacami Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Bayır Mahallesi, Büyükpınar Mahallesi, Alara Mahallesi, Dere Mahallesi, Basırlı Mahallesi, Çamlıca Mahallesi, Emişbeleni Mahallesi, Aliefendi Mahallesi, Kayabaşı Mahallesi, İmamlı Mahallesi, Uğrak Mahallesi, Yeşilöz Mahallesi, Asmaca Mahallesi, Kuzyaka Mahallesi, Tepe Mahallesi, İshaklı Mahallesi, Mahmutlar Mahallesi, Bademağacı Mahallesi, Karakocalı Mahallesi, Kocaoğlanlı Mahallesi, Beldibi Mahallesi, Payallar Mahallesi, Uzunöz Mahallesi, Yasirali Mahallesi, Konaklı Mahallesi, Beyreli Mahallesi, Kızılcaşehir Mahallesi, Bıçakçı Mahallesi, Şıhlar Mahallesi, İncekum Mahallesi, Seki Mahallesi, Kızlar Pınarı Mahallesi, Uğurlu Mahallesi, Bucak Mahallesi, Kargıcak Mahallesi, Karapınar Mahallesi, Burçaklar Mahallesi, Oba Mahallesi, İsbatlı Mahallesi, Çakallar Mahallesi, Orhan Mahallesi, Tosmur Mahallesi, Yaylalı Mahallesi, Çıplaklı Mahallesi, Saburlar Mahallesi, Değirmendere Mahallesi, Küçükhasbahçe Mahallesi, Demirtaş Mahallesi, Obaalacami Mahallesi, Karamanlar Mahallesi, Öteköy Mahallesi, Hacet Mahallesi, Kadıpaşa Mahallesi, Gümüşkavak Mahallesi, Hocalar Mahallesi, Keşefli Mahallesi, Soğukpınar Mahallesi, Tophane Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Hisariçi Mahallesi, Dinek Mahallesi, Okurcalar Mahallesi, Elikesik Mahallesi, Paşaköy Mahallesi, Fakırcalı Mahallesi, Taşbaşı Mahallesi, Mahmutseydi Mahallesi, Sapadere Mahallesi, Fığla Mahallesi, Gözübüyük Mahallesi, Saray Mahallesi, Toslak Mahallesi, Yenice Mahallesi, Gözüküçüklü Mahallesi, Şekerhane Mahallesi, Güller Pınarı Mahallesi, Üzümlü Mahallesi, Gümüşgöze Mahallesi, Özvadi Mahallesi, Türkler Mahallesi, Güney Mahallesi, Tırılar Mahallesi, Yaylakonak Mahallesi, Güzelbağ Mahallesi, Süleymanlar Mahallesi, Hacıkerimler Mahallesi, Türktaş Mahallesi, Yalçı Mahallesi, Hacımehmetli Mahallesi, Kestel Mahallesi ve Sugözü Mahallesidir. Bu mahalleler arasından Alanya Saray Mahallesi satılık daire arayışında ön plandadır. 

Alanya Satılık Konut Bakanlara Gezi Rehberi 

Alanya satılık konut arayışında bölgeye tatil amaçlı gelen birçok ziyaretçi vardır ve bu ziyaretçiler genellikle yaz aylarında ev kiralayıp tatillerini bu ilçede geçirmeyi tercih ederler. Siz de tatilinizi burada geçirmeyi tercih ediyorsanız ilçede görmeden dönmemeniz gereken birçok güzellik yer alır. Alanya Kalesi bu yerler arasında ilk durağınız olabilir. Kalenin müthiş manzarasından Alanya Limanı, Cilvarda Burnu ve Kleopatra Plajı gibi birçok yeri kuşbaşı izleyebilirsiniz. Kaleyi gezerken Gemili Mescit, Alanya Feneri ve Süleymaniye Camisine uğramadan da dönmeyin. Kızıl Kule de ilçede görülmeye değer güzelliklerdendir. 13.yüzyılda yaptırılmış olan bu kule Alanya’nın simgesidir. Kulenin en üst katına çıkarak da manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. İlçenin plajları da oldukça ünlüdür. Bu plajlardan birisi olan Kleopatra Plajına her yıl binlerce turist gelmektedir. Kumu oldukça özel bu plajda deniz gözlükleri ile yüzerseniz deniz içerisindeki güzellikleri rahat bir şekilde görebilirsiniz. Bu mekanların dışında Alanya Müzesi, Dim Çayı ve Dim Mağarası, Sapadere Kanyonu, Syedra Antik Kenti, Alara Han, Alanya Seyir Terasına da mutlak uğramalısınız. 

Satılık ev arayışınız hala devam ediyorsa size en uygun olan ev ilanları emlakjet.com üzerinden sizlerle buluşuyor. Siz de emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Alanya Hacet ilanlarına ve diğer ilanlara sitemizden kolayca ulaşabilirsiniz. 

Devamını oku