6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Maltepe Satılık Daire

2.833 ilan
Tulip Rose Twin
260.000 USD - 502.000 USD
Çavuşoğlu İnşaat - Askar - Askar
Maltepe / İstanbul
Aralık 2017
PROJE
Ritim İstanbul
480.000 TL - 3.249.000 TL
Dumankaya İnşaat
Maltepe / İstanbul
Mayıs 2016
PROJE
Siltaş Mavi Park
Fiyat Sor
Siltaş Yapı
Maltepe / İstanbul
Haziran 2016
PROJE
Seyr-i Adalar
Fiyat Sor
Yapı Yatırım
Maltepe / İstanbul
Mayıs 2016
PROJE
Nuvo Dragos
Fiyat Sor
Özderici GYO
Maltepe / İstanbul
-
PROJE
1
2
3
4
5

Maltepe Satılık Daire Arayanlara Tavsiyeler

Satılık daire için Maltepe ilçesi daima kendine has bir öneme sahip olmakla beraber özellikle son 20 yılda yerleşim ve nüfus bakımından oldukça artan bir trende sahip olduğu da görülmektedir. Maltepe satılık daire arayışları tüm Maltepe geneline yayılmış olmanın yanında, ilçenin denize yakın kısımlarında daha da arttığından da bahsedilebilmesi mümkündür. Kadıköy ve Kartal ilçesi arasında kalan geniş bir hatta uzanan ilçe, deniz seviyesinden 480 metre yükseğe kadar çıkabilen noktalara da sahiptir. Bu yönde ilçenin en yüksek noktası olan Kayışdağı, sahibinden satılık daire Maltepe ilanları için de önemli bir noktada bulunmaktadır. Maltepe'de kiralık evlerin metrekare birim fiyatı ortalama 15 TL, satılık evlerin ortalama 3900 TL'dir.

İstanbul iline bağlı olan Maltepe ilçesinin Marmara denizine de kıyısı bulunmaktadır. Anadolu yakasında bulunan bu ilçe, Kadıköy, Kartal, Ataşehir gibi ilçelere de komşudur. 430bine yakın nüfusu ile Maltepe, İstanbul’un en büyük 10. ilçesidir. Maltepe’nin tarihi Bizans dönemine gitmektedir. Daha önce Kartal İlçesi’ne bağlı olan Maltepe 1992 yılında ilçe olmuştur.

Maltepe’de gezilebilecek pek çok tarihi yer bulunmaktadır. Örneğin evlenmek isteyen genç kızları simgeleyen Bakireler Tapınağı bu ilçede yer almaktadır. Bir başka önemli yer ise Fener Köşk’tür. Köşkte bulunan bahçe kapısında altı fenerin bulunması turistlerin ilgisini çekmektedir. Maltepe ilçesinde bulunan bir başka tarihi köşk ise Remiz Paşa Köşkü’dür. Bu köşk 1. Dünya savaşı sırasında karargah olarak kullanılmıştır. Bunların yanı sıra Anadolu’nun en büyük camilerinden birisi olan Maltepe Merkez Cumhuriyet Camii’de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir.

Marmara Üniversitesi’nin Başıbüyük yerleşkesi ve Tıp Fakültesi, Maltepe ilçesinde yer almaktadır. Spor aktiviteleri için de önemli bir bölge olan Maltepe’de Gülsuyu, Başıbüyük, İdealtepe gibi birçok spor kulübü bulunmaktadır. Ayrıca Küçükyalı Yelken kulübü de bu ilçede yer almaktadır.

Maltepe Satılık Daire İçin Bilinmesi Gereken Detaylar

Genel anlamda Maltepe’nin sadece İstanbul’un Avrupa yakasının değil, geneli için en nezih noktalarına ve yaşam alanlarına sahip olduğu görülmekle beraber, İstanbul Maltepe satılık daire taleplerinin birbirinden farklı olduğundan da bahsetmek mümkündür. İlçenin denize sıfır bir konumda bulunması satılık daire taleplerinin kıyı kesimine yığılmasına neden olurken, ilçenin diğer kısımlarının da satılık daire konusunda oldukça fiyat avantajlarına sahip olduğu da unutulmamalıdır. Aynı zamanda kıyı kesimlerinde daha çok site içi ve apartman daireleri göze çarparken, ilçenin iç kısımlarına doğru müstakil ve bahçeli evler, farklı tarzda inşa edilmiş dairelerin sayıları da oldukça fazladır. Emlakjet, Maltepe genelindeki her türlü satılık daire ihtiyacında yüzlerce ilan arasında müşterinin istediği gibi bir evi oldukça kısa sürede kişilerin beğenisine sunmakta, ilan detaylarıyla da önemli bir hizmet vermeye devam etmektedir.

Her Bütçeye Uygun Maltepe Satılık Daire Arayışlarında Doğru Tercih

Emlakjet’in müşterilerine sunduğu önemli avantajlarından biri de her ilanı hem görsel hem de yazılı öğelerle detaylandırılarak müşterilerin ilanlar arasında kıyaslama yapabilme şansı sağlaması ve aynı zamanda Maltepe en uygun satılık daire konusunda doğru tercihi yapabilmenin de önünü açabilmesidir. Emlakjetilanları her bütçeye uygun sayısız ev seçeneği sunarken ilçenin her noktasındaki muadil evlerin de ayrıca değerlendirmesini de yaparak müşterilerin en doğru seçimi yapmalarına da olanak sağlamaktadır. Muhteşem deniz manzarası ve ada manzarası için bile Maltepe yaşamaya fazlasıyla değer.

Devamını oku