6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Yenimahalle Satılık Daire

2.818 ilan
EMLAKJET'E ÖZEL
Batı Konutları
Fiyat Sor
Ata Yıldız Grup
Yenimahalle / Ankara
Şubat 2019
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Batı Konutları
Fiyat Sor
Ata Yıldız Grup
Yenimahalle / Ankara
Şubat 2019
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Bulvar Yaşam
Fiyat Sor
Gökdemir Grup
Yenimahalle / Ankara
-
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Bulvar Yaşam
Fiyat Sor
Gökdemir Grup
Yenimahalle / Ankara
-
PROJE
Moment Beştepe
Fiyat Sor
Moment Yapı
Yenimahalle / Ankara
Aralık 2017
PROJE
1
2
3
4
5

Yenimahalle Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Hakkında Yol Gösterici Bilgiler

Emlakjet.com yeni bir ev sahibi olmak isteyen herkese yol gösterici ilçe rehberleriyle kolaylık sağlıyor. Ev satın almadan önce semt, şehir, bölge hakkında bilgi sahibi olmak isteriz. Ankara Yenimahalle satılık daire arayanlar için hazırladığımız yazımızda ilçenin nüfusu, genel bilgileri, iklim, ekonomisi ve konut piyasasını araştırdık.

 

Yenimahalle Satılık Daire Arayanlar İçin İlçenin Genel Özellikleri

Türkiye’nin başkenti olan Ankara ilinin metropol ilçelerinden biri olan Yenimahalle, nüfus bakımından ilin en kalabalık üçüncü metropol ilçesidir. 2018 yılı nüfus sayımlarına göre 663.580 olan nüfusunun yüzde 51,24’ü kadın, yüzde 48,76’sı erkektir. Yenimahalle satılık daire almayı düşünenler için ilçe şehir merkezine 5 kilometre uzaklıkta ve toplam yüzölçümü 542 kilometrekaredir. Kuzey ve Güney olarak birbirinden bağımsız iki ayrı parça halinde sınırları belirlenen ilçenin güney bölümünde çevre yolu dışında kalan mahalleleri Etimesgut’a ve Çankaya’ya bağlanmıştır. 2013 yılında gerçekleştirilen bu değişiklikten sonra ilçe yüzölçümü ve nüfusu değişiklik göstermiştir.

 

Yenimahalle satılık konut arayanlar için ilçenin komşu olduğu ilçeler;

 

  • Doğusunda Çankaya, Altındağ, Mamak, Gölbaşı ilçeleri,
  • Güneyinde Gölbaşı, Haymana, Polatlı ilçeleri,
  • Batısında Etimesgut, Sincan ve Ayaş ilçeleri,
  • Kuzeyinde Kazan ve Keçiören ilçeleri ile sınırdır.

 

Ankara’ya yakın olması sebebiyle yoğun bir memur ve dar gelirli işçi vatandaşları konut sahibi olmak amacıyla ikişer katlı konutlar olarak yerleşim alanı planlanmış ve günümüzdeki gibi hızlı bir gelişme göstermiştir. 1 Eylül 1957 yılında ilçe statüsüne getirilmiştir.

 

Yenimahalle Satılık Daire Arayanlar İçin Tercih Edilebilecek Mahalleler

İlçe sınırları içerisinde Yenimahalle satılık daire arayabileceğiniz toplamda 56 adet mahallesi bulunmaktadır. Köy arazilerinin yarısı yerleşim şekli olarak ova üzerinde bulunur, diğer yarısı engelebi arazi üzerine kuruludur. Yenimahalle ilçesinin bazı mahalleleri; Ergenekon Mahallesi, Demetgül Mahallesi, Emniyet Mahallesi, Çiğdemtepe Mahallesi, Beştepe Mahallesi, Güzelyaka Mahallesi, Barıştepe Mahallesi, İlkyerleşim Mahallesi, Gazi Mahallesi, Barış Mahallesi, Burç Mahallesi, Ergazi Mahallesi, Esentepe Mahallesi, Demetlale Mahallesi, Çarşı Mahallesi, Batı Sitesi Mahallesi, Demetevler Mahallesi,  Yeni Batı Mahallesi, Yeniçağ Mahallesi, Kayalar Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Varlık Mahallesi, Kuzey Yıldızı Mahallesi, Macun Mahallesi, Yakacık Mahallesi, Tepealtı Mahallesi, Uğur Mumcu Mahallesi, Turgut Özal Mahallesi,  Ostim Osb Mahallesi, Ostim Mahallesi, Susuz Mahallesi, Ragıp Tüzün Mahallesi, Serhat Mahallesi, Pamuklar Mahallesi, Özevler Mahallesi. En çok aranan ilanlardan olan Yenimahalle Esentepe Mahallesi satılık daire ilanlarına ulaşmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz.

 

Yenimahalle Satılık Daire Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

İlçenin E-5 Devlet Karayolu üzerinde olması ve çevresindeki büyük yerleşim alanları ile sanayi alanlarının büyük alan kaplaması üzerinde etkili olmuştur.  Aselsan, Ortadoğu Sanayi ve Ticaret Merkezi (OSTİM), ATB İş Merkezi, İvedik Organize Sanayi Bölgesi, Başkent Oto Sanayi, GİMAT, Öz Ankara Toptancılar Sitesi, Erciyes İşyerleri, Yıldız Sanayı Sitesi gibi pekçok büyük ticaret ve sanayi merkezleri ilçede bulunmaktadır. İlçe nüfusu genel ölçüde memur ve işçi sınıfından oluşmaktaysa da son yıllarda ticaretle uğraşanların sayısı bir hayli fazladır. Ankara’nın büyük alışveriş merkezlerinden ANKAMall, Atlantis AVM, CarrefourSa AVM, Podium AVM, Acity AVM, Gimart AVM ve Batıpark A VM ilçede bulunmaktadır.

 

Başkent’in önemli kamu kuruluşlarından; Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Orman Çiftliği Müdürlüğü, Türk Patent ve Marka Kurumu, MİT Müsteşarlığı, Ankara Polis Koleji, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Devlet Arşivleri Gn Müd. ve Tarım İşletmeleri Gn. Müdürlüğü ilçe sınırları içerisinde bulunmaktadır. Bölgede en fazla aranan Ankara Yenimahalle satılık daire toki evleri ilanlarına ulaşabilmek için listeleme sayfamızdan Yeşilevler, Demetevler mahallelerini filtreleyerek kolaylıkla inceleyebilirsiniz.

 

Yenimahalle Satılık Daire Arayanlar için Konut Satış Piyasası

Emlakjet 2019 yılı Şubat ayı Bölge Raporu verilerine göre Yenimahalle ilçesi konut piyasasında toplam 293.149 adet konut, 46.136 adet iş yeri bulunmaktadır. Konutlarda, hane başına 3,19 kişi yaşamaktadır. Yenimahalle satılık daire tercih edeceklerin seçebileceği konutların ortalama geri dönüş yılı 22’dir. Ortalama Alan 140 metrekare, ortalama birim fiyatı ise 2.035 TL’dir. Sizde hayalinizdeki evi bulabilmek için emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Ankara Yenimahalle Şentepe mahallesi ilanlarını listeleme sayfamızdan detaylıca inceleyebilirsiniz.

Devamını oku