Ankara Mamak Satılık Daire İlanları

2.917 ilan
İnci Yaka Ankara
Fiyat Sor
Ender İnşaat
Mamak / Ankara
Ağustos 2019
PROJE
İnci Yaka Ankara
Fiyat Sor
Ender İnşaat
Mamak / Ankara
Ağustos 2019
PROJE
1
2
3
4
5
Ankara Mamak Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Mamak Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Diyarbakır Eğil Kiralık Daire
 • Antalya Alanya Mahmutlar Mahallesi Satılık İşyeri
 • Ankara Gölbaşı Karşıyaka Mahallesi Satılık Villa
 • Şanlıurfa Karaköprü Güllübağ Mahallesi Satılık Daire
 • Hatay Antakya Küçükdalyan Mahallesi Satılık Arsa
 • Mamak Satılık Daire Alacaklara İlçe Rehberi

  Mamak satılık daire alacaklar için ilçe hakkında tüm merak edilenleri emlakjet.com güvencesiyle hazırladığımız yazımızda bulabilirsiniz. Ankara il sınırları içerisinde yer alan Mamak ilçesi yerleşim açısından Ankara’nın en çok tercih edilen ilçeleri arasında yer alıyor. Çankaya ilçesine bağlı kırsal bir yerleşim olarak varlığını sürdüren Mamak 3 köyden oluşuyordu. Bunlar Karaağaç, İmrahor ve Cireğil Köyleriydi. 1983 yılında Çankaya’dan ayrılarak Ankara’nın merkez ilçelerinden biri olmuştur. Günümüzde ilçeye bağlı 68 mahalle vardır ve kırsal bir yerleşimden modern bir yerleşime doğru evrilmiştir. Son verilere göre 647 bin 252 kişinin yaşadığı Mamak nüfus yoğunluğu açısından Ankara ilçeleri arasında 4.sırada gelir. 28.922 hektarlık bir alana yayılan ilçenin yüzölçümü ise 308 km2’dir.

   

  Mamak Satılık Daire Alacaklara Bölge Rehberi

  Mamak satılık daire arayanlar için yerleşim açısından en çok tercih edilen bölgeler arasında yer alıyor. Komşu ilçelerine baktığımızda;

   

  • Elmadağ
  • Çankaya
  • Altındağ yer alıyor.

   

  Geçmişten gelen bir gecekondulaşmanın hüküm sürdüğü ilçe aldığı göçler nedeniyle uzun süre bu görünümden kurtulamamıştır. 1999 yılından sonra çıkan imar ve şehirleşme kanunlarıyla birlikte ilçe hızlı bir değişime uğramıştır. Günümüzde Mamak, kabuk değiştirerek konut yatırımlarıyla hızla modern bir görünüme kavuşmuştur. Konut talebini karşılamak için bölgede devlet yatırımlarıyla toplu konut projeleri inşa edilmiştir. Ankara Mamak satılık daireler toki yatırımlarıyla ilçede düzenli şehir yapılaşmasının temelleri atılmıştır.

   

  Mamak Satılık Daire Alacaklara Coğrafi Bilgi

  Mamak ilçesinde tipik Ankara’da görülen karasal iklim görülmektedir. Kışlar soğuk ve yağışlı yazlar ise sıcak ve kurak geçmektedir. Hatip Çayı ve Bayındır Barajı bölgede bulunur. Mamak satılık daire tercih edecekler için yeşiliyle Ankaralılar için özel bir yere sahip olan Mamak ilçesi turizm potansiyeli olarak da dikkat çeker. Sahibinden satılık daire Ankara Mamak Akdere ilanlarını bu noktada incelemenizi tavsiye ederiz. Yeşilin tadını en güzel çıkarabileceğiniz Mavi Göl, 180 park, şelaleler, kanyon gibi pek çok doğal güzellikleriyle dikkat çeker. Ayrıca Elmadağ Kayak Merkezi de bölgeye değer katar. Ayrıca sosyo-kültürel etkinlikler açısından baktığımızda 75. Yıl Amfi Tiyatrosu bölge halkına hizmet verir.

   

  Mamak Satılık Daire Tercih Edeceklere Fiyat Rehberi

  Ev almadan önce bulunduğunuz bölgenin satış piyasasını iyi bilmelisiniz. Mamak ilçesinden daire alacaklar için bütçe de çok önemli oluyor. Mamak satılık daire ortalamalarına baktığımızda ortalama 120 m2 bir alanda, ortalama birim fiyatı bin 388 TL olarak ortalama konut fiyatının 165 bin TL’den başladığını görüyoruz. Ortalama geri dönüş 20 yıl olarak hesaplanırken seçeceğiniz lokasyon, daire tipi de tutarı etkileyecektir. Siz de hemen emlakçıdan ya da sahibinden satılık daire Ankara Mamak Kutlu Mahallesi ilanlarını emlakjet.com güvencesiyle inceleyebilir, en doğru kararı verebilirsiniz.

   

  Mamak Satılık Daire Tercih Edeceklere Ulaşım Bilgisi

  65 mahallesi bulunan Mamak ilçesinin en çok tercih edilen bölgeleri arasında; Natoyolu, Durali Alıç, Akdere, Kutlu Mahallesi, Tuzluçayır, Abidinpaşa geliyor. Mamak ilçesinin ulaşım noktalarına baktığımızda merkezi bir konumda olması Mamak satılık daire alacaklar için bir avantaj oluyor. Metro, Ankaray, Özel halk otobüsü, EGO denilen belediye otobüsleriyle ilçeye ulaşım ve merkezden ilçeye ulaşım oldukça kolay. Tarihe baktığımızda da ilk toplu taşıma aracı olan Ankara-Kayaş Banliyö Tren Hattı’nın 1929 yılında Mamak ilçesinde açıldığını görüyoruz. Bu da o zamanlar bölgede olan yerleşimi artıran bir etken olmuştur. Sizin de ulaşım akslarına yakın olmasıyla dikkat çeken sahibinden satılık daire Ankara Mamak Natoyolu ilanlarını incelemenizi tavsiye ederiz.

  Devamını oku