Ankara Çankaya Satılık Daire İlanları

3.478 ilan
EMLAKJET'E ÖZEL
Relax Yaşamkent
Fiyat Sor
Dörtbey İnşaat - BCM İnşaat
Çankaya / Ankara
-
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Relax Yaşamkent
Fiyat Sor
Dörtbey İnşaat - BCM İnşaat
Çankaya / Ankara
-
PROJE
Maidan
Fiyat Sor
Ege Grup Yapı - BM Mühendislik ve İnşaat A.Ş.
Çankaya / Ankara
Kasım 2017
PROJE
Kumru Ankara
Fiyat Sor
Kuzu Grup
Çankaya / Ankara
Eylül 2017
PROJE
Park Oran Konutları
Fiyat Sor
Mesa Mesken Sanayii A.Ş.
Çankaya / Ankara
Mayıs 2016
PROJE
1
2
3
4
5
Ankara Çankaya Satılık Daire fiyatları ve ilanları emlakjet.com"da! Çankaya Satılık Daire seçeneklerini filtreleyip size en uygun evleri sıralayıp inceleyebilirsiniz. Diğer ilan seçeneklerini incelemek isterseniz bu sayfaları gezebilirsiniz
 • Adana Yüreğir Sarıçam Mahallesi Satılık Daire
 • Van İpekyolu Selimbey Mahallesi Satılık Daire
 • Muğla Datça İskele Mahallesi Satılık Daire
 • Kocaeli İzmit Emirhan Mahallesi Satılık Tarla
 • Balıkesir Edremit Günlük Kiralık Yazlık
 • Çankaya Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin Yol Gösterici Bilgiler

  Ev alma hayalinizi gerçekleştirirken birçok şeyi araştırma ihtiyacı hissederiz. Bölgenin genel bilgileri, iklim koşulları, ulaşımı, ekonomisi ve en önemlisi konut piyasasını merak ederiz. Emlakjet hayalinizdeki evi bulmanıza yardımcı olurken aynı zamanda o evin bölgesi hakkında tüm bilmeniz gerekenleri bir araya topladı. İçeriğimizde Çankaya satılık daire almadan önce ilçe hakkında bilmeniz gereken her şeyi bulabileceğiniz yazımız sizlerle buluşuyor. Türkiye’nin İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Ankara iline bağlı Çankaya ilçesi, Başkent’in yönetim merkezi konumundadır. Yerleşik nüfusu 2017 yılı sayımlarına göre 921.999 olan Çankaya Ankara’nın ve Türkiye’nin en kalabalık ilçesidir. Bu nüfusun yüzde 51,97’si kadın, yüzde 48,03’ü erkekten oluşur. Toplam yüzölçümü 1.157 kilometrekare, rakım 1000 metredir.

   

  9 Haziran 1936 tarihinde ilçe statüsüne yükseltilmiş olan ilçe, ülkemizin üst yönetim idare binalarına ev sahipliği yapmaktadır. Bugünkü adıyla Anıttepe olan bölgede 15 bin metrekarelik bir alanda bulunan Anıtkabir, Atatürk Müzesi, TBMM, Pembe Köşk, ODTÜ Arkeoloji Müzesi, Atakule gibi önemli tarihi ve kültürel miraslar bulunmaktadır. Çankaya satılık daire seçimi yapabileceğiniz toplam 124 adet mahallesi bulunmaktadır. Satılık daire Ankara Çankaya Yıldız Mahallesi en fazla tercih edilen bölgelerden biridir. İncelemek için listeleme sayfamızda mahalle filtrelemesi ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

   

  Çankaya Satılık Daire Arayanlar İçin Bölge Coğrafyası ve İklimi

  Çankaya İç Anadolu Bölgesi’nin kuzeybatısında yer alan Yukarı Sakarya Bölümü’nde yer alır.

   

  • Güneyinde Gölbaşı ilçesi,
  • Güneydoğusunda Bala ilçesi,
  • Batısında Etimesgut ilçesi,
  • Doğusunda Mamak ilçesi,
  • Kuzeyinde Keçiören, Altındağ, Yenimahalle ilçeleri çevresindeki ilçelerdir.

   

  İlçe içerisinde en fazla aranan ilanların bulunduğu Ankara Çankaya sitesi satılık dairelerine göz atmak için listeleme sayfamızı kontrol edebilirsiniz. Çankaya coğrafi olarak Orta Anadolu’nun düzlükleri ortasında kayalık bir alanda kurulmuştur. Ana kentin merkezinde küçük ada niteliğinde olan bu kayalık alan bir çanak görünümündedir. İklim şartları Ankara’nın genel şartlarına uygun olarak karasal iklim hakimdir. Kış mevsimi kuru ayaz, soğuk ve kar yağışlı, yaz mevsimi sıcak ve kuraktır.

   

  Çankaya İlçesinde Eğitim ve Sağlık Hizmetleri

  Çankaya satılık daire arayanlar için ilçede bulunan eğitim kurumları ve sağlık hizmetlerini araştırdık. Çankaya’da yüzü aşkın ilkokul, ortaokul ve lise eğiti kurumu bulunmaktadır. Aynı zamanda 10 adet üniversite vardır. Bu üniversiteler;

   

  • Ankara Üniversitesi,
  • Orta Doğu Teknik Üniversitesi,
  • Gazi Üniversitesi,
  • Hacettepe Üniversitesi,
  • Kara Harp Okulu.

   

  Çankaya ilçesinde; 9 adet devlet hastanesi, 26 adet özel hastane sağlık hizmeti vermektedir. Tüm bu eğitim ve sağlık hizmetlerinin yoğun olarak bulunduğu Ankara Çankaya Birlik Mahallesi satılık daire ilanlarına göz atabilirsiniz.

   

  Çankaya İlçe Sosyal Yaşamı

  Çankaya satılık daire almadan önce ilçenin gezilecek yerlerini, sosyal yaşam alanlarını bilmek oldukça önemlidir. Yaşayacağınız çevrede neler var ve hangi etkinlikler gerçekleştiriliyor merak ediyoruz. Çankaya’da güzel vakit geçirebileceğiniz epeyce fazla seçenek bulunuyor. Botanik Bahçesi, Eymir Gölü, Kuğulu Park, Oyuncak Müzesi, Barış Heykeli, Elmadağ Kayak Tesisleri bunların en önde gelenleridir. Ankara’daki festivallerin büyük çoğunluğu Çankaya ilçe sınırları içerisinde gerçekleşir. Ankara Uluslararsı Film Festivali, Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali, Ankara Uluslararsı Müzik Festivali ve Ankara Caz Festivali bunların en önemlileridir.

   

  Çankaya Satılık Daire Almayı Düşünenler İçin İlçe Konut Piyasası

  Çankaya ilçesi konut piyasasına baktığımızda yoğun kentleşmenin beraberinde büyük konut projeleri için oldukça fazla seçenekler bulunmaktadır. Emlakjet 2019 yılı Ocak ayı Bölge Raporuna baktığımızda Çankaya satılık daire ortalama alanı 125 metrekare, ortalama geri dönüşü 21 yıl ve birim fiyatı 2.511 TL/metrekare olarak hesaplanmıştır. Tercih etmek istediğiniz semt ya da site şartlarına göre fiyatlar değişiklik gösterebilmektedir.

   

  Konut tiplerine göre ortalama satış fiyatları;

   

  • 1+1 69 metrekare daire satış fiyatı 291.456 TL,
  • 2+1 99 metrekare daire satış fiyatı 242.352 TL,
  • 3+1 125  metrekare daire satış fiyatı 292.750 TL,
  • 4+1 180  metrekare daire satış fiyatı 552.060 TL’dir.

   

  Sizde hayalinizdeki evi bulabilmek için emlakçıdan veya sahibinden satılık daire Ankara Çankaya Kırkkonaklar Mahallesi gibi en fazla tercih edilen ilanları listeleme sayfamızdan detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

  Devamını oku