6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Karesi Kiralık Konut

10 ilan

Karesi Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Rehberi

Emlakjet ekibi olarak konut kiralamak isteyen vatandaşlara yardımcı olarak istedikleri evleri bulmalarına destek oluyoruz. Karesi kiralık konut arayan vatandaşlarımız için hazırlamış olduğumuz rehberimiz ile bölgeyi tanımak için internette yapılan saatler süren araştırmalara son veriyoruz. Ekibimiz tarafından hazırlanan rehber ile ilçenin iklim, nüfus, sağlık, mahalleleri ve konut kira piyasası hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Balıkesir’in önemli ilçelerinden biri olan Karesi, tarımsal ve ekonomik yolların kavşağında yer almaktadır. Kuzeyinde Manyas, güneyinde Altıeylül, batısında İvrindi ve Balya, doğusunda Susurluk ve Kepsüt ilçeleri bulunan Karesi kiralık konut arayan vatandaşların sayısı son dönemde artıl göstermiştir. Geçmiş dönemlerde Misya ismi ile anılan bölge 13. yüzyılda Karesi Beyliği tarafından kurulmuştur. Temel geçim kaynağı tarım, sanayi ve hayvancılık olan ilçede bamya, börülce, kavun bitkileri yoğun olarak yetiştirilmektedir. İlçede yer alan birçok tarihi höyük ve kalıntıdan bölgenin önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış olduğunu göstermektedir. 2012 yılında ilçe statüsüne kavuşan bölge küçük çaplı bir Anadolu şehri görüntüsüne sahiptir. İlçede yer alan kara ve demir yolları da kenti destekleyen önemli unsurlardandır.

Karesi Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Ekonomisi

Tarımsal üretim faaliyetleri bakımından oldukça gelişmiş olan ilçede yer alan Şamlı Ovası içerisinde; buğday, arpa, mısır, tütün, pamuk, ayçiçeği, şekerpancarı, yem bitkileri, kavun, karpuz, domates, bakla, fasulye, börülce gibi sebzeler üretilmektedir. Ürün çeşitliliği bakımından zengin olan ilçe tarım şehridir. Bu bölgede yetişe ürünler Bursa, İzmir, İstanbul, Ankara gibi büyük metropollerin ihtiyacını karşılamaktadır. Balıkesir Karesi kiralık konut arayışında olan vatandaşlar yaptıkları araştırmalar sonucunda ilçede tavukçuluk sektörünün de oldukça gelişmiş olduğu bilgisine ulaşmaktadırlar. İlçede beyaz etin yanı sıra kırmızı et üretimi de yapılmaktadır. İlçe topraklarının yüzde 77,3’ü tarla arazisi, yüzde 2,7’si sebze tarımı arazisi, yüzde 1,9’u da meyvelik alandır. Arazilerin yüzde 15,8’i ise nadasa bırakılmaktadır. Modern işletmelerin de her geçen gün artış gösterdiği ilçede süt işletmelerinin sayısı artmıştır.

Karesi Kiralık Konut Arayanlar İçin İlçe Nüfus ve Mahalle Bilgisi

Türkiye İstatistik Kurumu 2018 verilerine göre ilçenin toplam nüfusu 181 bin 13’tür. Toplam nüfusun yüzde 48,57’sini (87 bin 914) erkek, yüzde 51,43’ünü (93 bin 99) kadın nüfusu oluşturmaktadır. Karesi kiralık konut tercihinde bulunacak olan vatandaşların ilçede konut tercihinde bulunabileceği 69 mahalle bulunmaktadır. Bu mahallerden başlıcaları: Davutlar Mahallesi, Deliklitaş Mahallesi, Dumlupınar Mahallesi, Düzoba Mahallesi, Ege Mahallesi, Eski Kuyumcular Mahallesi, Fethiye Mahallesi, Hacı İsmail Mahallesi, Kurtdere Mahallesi, Kuva-İ Milliye Mahallesi, Maltepe Mahallesi, Mirzabey Mahallesi, Naipli Mahallesi, Ortaca Mahallesi, Ovacık Mahallesi, Paşa Alanı Mahallesi, Şamlı Mahallesi, Taşkesiği Mahallesi, Tatlıpınar Mahallesi, Toybelen Mahallesi, Toygar Mahallesi, Turplu Mahallesi, Üçpınar Mahallesi, Vicdaniye Mahallesi, Yağcılar Mahallesi, Yaylabayır Mahallesi, Yaylacık Mahallesi, Yeni Mahallesi, Yeniiskender Mahallesi, Yeniköy Mahallesi ve en çok konut aranan mahallelerden olan Karesi Yeroluk Mahallesi kiralık konut fiyatları için listeleme sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Devamını oku