6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Efeler Kiralık Konut

153 ilan
1
2
3
4
5

Efeler Kiralık Konut Düşünenler için İlçe Rehberi

Efeler kiralık konut tercih etmeyi düşünenler için ilçeyi daha yakından tanımalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Bu yazıda, ilçenin coğrafi özelliklerinden tarihine, demografik yapısından mahallelerine kadar birçok farklı konuya değindik. Efeler, Türkiye Cumhuriyeti’nin Ege Bölgesi’nde yer alan Aydın iline bağlı bir ilçedir ve kentin en gelişmiş ve en kalabalık yerleşim birimidir. 2012 yılında Aydın’ın Merkez ilçesinin kaldırılması ile birlikte, merkezi de kapsayacak bir şekilde kurulan ilçe, 631 kilometrekarelik geniş bir arazi üzerine kurulmuştur. İlçenin denizden yüksekliği, kısacası rakımı 40 metredir. Büyük Menderes Vadisi üzerine kurulmuş ilçenin en yüksek noktası 130 metre ve civarındadır. İlçenin kuzeyinde Aydın Dağları yer almaktadır ve Menteşe yöresinin kuzeyi ile buradan buluşmaktadır.

Efeler Kiralık Konut Arayanlara İlçe Hakkında Genel Bilgiler

Yazının bu kısmında Efeler kiralık daire düşünenlerin muhakkak bilmesi gereken bilgilere yer vereceğiz. Efeler ilçesi, Aydın-Denizli VE Aydın-İzmir karayolları üzerine kurulmuştur ve Ege’nin incisi olarak anılan liman kenti İzmir’den yalnızca 100 kilometre uzakta yer almaktadır. Ülkemizdeki ilk demiryolu hattının bu iki ülke arasında yapılması, ilçenin hızlı bir şekilde kalkınmasına olanak sağlamıştır. Geniş bir hinterlanda sahip İzmir limanı, Aydın’da yetiştirilen ürünlerin dünya pazarına ihraç edilmesini sağlamaktadır. İlçede Aydın’ın tek havaalanı olan Çıldır Havalimanı bulunmaktadır. Efeler, stratejik konumu nedeniyle tarih boyunca birçok farklı uygarlığın ilgisini çekmiştir. Bölgeye bilinen ilk yerleşimin tarih öncesi çağlarda yapıldığı, ilçede yapılan arkeolojik kazılar ile kanıtlanmıştır. Deştepe Höyüğü bu durumun en önemli göstergelerinden biridir. Efeler kiralık ev tercih edecekler, büyük ihtimalle ilçenin yüksek potansiyeli hakkında bilgi sahibidir.

Efeler Kiralık Konut Bakanlara İlçenin Ekonomik Durumu

Aydın’ın en gelişmiş ilçesi olan Efeler’de birçok farklı ekonomik sektör bir arada gelişmiştir. İlçe, kentin ticari merkezidir ve bölgeden birden fazla irili ufaklı sanayi tesisi bulunmaktadır. Tarıma dayalı sanayinin geliştiği ilçede, yağ, sabun, konserve ve dokuma fabrikaları bulunmaktadır. Tüm bunların dışında ilçede bir boru fabrikası, yedek parça ve dondurma makine imal eden tesisler bulunmaktadır. Aydın tam bir tarım kentidir ve Efeler ilçesi de bu durumdan payını almıştır. İlçede pamuk, zeytin, incir ve üzüm gibi getirisi yüksek ürünler yetiştirilmektedir. Eğer yukarıda bahsi geçen ekonomik faaliyetlerden bir ya da birkaçında aktifseniz, Aydın Efeler kiralık daire tercihiniz epey isabetli olacaktır.

Efeler Kiralık Konut Seçeceklere İlçenin Nüfus Yapısı

01 Şubat 2019 tarihinde açıklanan TÜİK Raporlarına göre, ilçede ikamet edenlerin sayısı 289.248’dir. Bu kişilerin %49.60’ı erkek, geriye kalan %50.40’ı ise kadındır. İlçe nüfusu 2013 yılından itibaren düzenli olarak artış göstermiştir. İlçedeki popülasyonun artış hızı ise %0.60’dır. ilçe 83 mahalleden meydana gelmiştir ve Efeler kiralık daire arayanlar aşağıda gelişmişlik seviyesine göre sıralanan mahallelerden bir veya birkaçında araştırmalarını yoğunlaştırmayı tercih edebilirler:

  • Girne Mahallesi

  • Mimar Sinan Mahallesi

  • Efeler Mahallesi

  • Osman Yozgatlı Mahallesi

  • Adnan Menderes Mahallesi

  • Meşrutiyet Mahallesi

  • Cumhuriyet Mahallesi

  • Yedi Eylül Mahallesi

  • Umutlu Mahallesi

  • Kurtuluş Mahallesi

Eğer Efeler kiralık konut düşüncenizde kararlı iseniz ilçede yer alan emlakçılar ile görüşebilir veya sahibinden Efeler kiralık ev ilanlarının yer aldığı EmlakJet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.

Devamını oku