6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Çukurova Kiralık Konut

764 ilan
1
2
3
4
5

Çukurova Kiralık Konut Arayışındakilere Yol Gösterecek Bilgiler 

Çukurova kiralık konut bakanlar için, ev aramalarını kolaylaştıracak ve kafalarındaki tüm soruların cevaplarına ulaşmalarını sağlayacak bir yazı hazırladık. Gelin, Adana’nın en güzel ilçelerinden biri olan Çukurova’yı birlikte daha yakından tanıyalım. İlçe, Seyhan, Yüreğir ve Sarıçam ile birlikte Adana’nın 4 merkez ilçesinden biridir ve 2008 yılında Seyhan’dan ayrılarak ilçe statüsü almıştır. Çukurova’nın toplam yüzölçümü 240 kilometrekaredir. İlçe denizden yalnızca 23 metre yukarıda kurulmuştur.  Çukurova’nın doğusunda Sarıçam, batısında Tarsus, kuzeyinde Karaisalı, güneyinde Seyhan ilçeleri yer almaktadır. Topraklarının büyük bir bölümü ormanlarla kaplı olan Çukurova, oldukça engebeli arazilere sahiptir. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü ilçede, yazlar sıcak ve yağışsızdır. Kışları ise ılık ve yağışlı geçmektedir. Özellikle yaz aylarında nemin yüksekliği ve sıcaklığın hızlı bir şekilde artışı, halka zor anlar yaşatmaktadır. 

 

Çukurova Kiralık Konut Düşünenlere İlçedeki Eğitim ve Sağlık Hizmetlerinin Durumu

Adana, Türkiye’nin en gelişmiş beşinci şehri olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple, kent merkezinde ve merkez ilçelerde kamu hizmetlerinin durumu oldukça iyidir. Çukurova kiralık daire tercih edeceklere, ilçenin eğitim ve sağlık hizmetlerinde büyük bir sorunun yaşanmadığını söyleyebiliriz. İlçe sınırları içerisinde hem devlete hem de özel kurum ve kuruluşlara ait hastaneler bulunmaktadır. Kenan Evren Bulvarı’nda yer alan Özel Avrupa Hastanesi, Turgut Özal Caddesi’nde faaliyet gösteren Özel Medline Hastanesi, Özel Adana Cerrahi Tıp Merkezi bu bölgede yer almaktadır. Hemen her tür seviyede okulun bulunduğu ilçede, şehrin en önemli liselerinden biri olan Adana Anadolu Lisesi faaliyet göstermektedir. Ayrıca Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin kampüslerinden biri de burada bulunmaktadır. 

 

Çukurova Kiralık Konut Bakanlara Mahalle Bilgisi 

Adana Çukurova günlük kiralık ev arayanların, ilçe merkezinde yer alan  mahallelerde arayışlarını yoğunlaştırması işlerini kolaylaştırabilir. 01 Şubat 2019  tarihli TÜİK raporuna göre, Çukurova’nın güncel nüfusu 365.735’tir. İlçede ikamet edenlerin %51.72’si kadın, geriye kalan %48.28’i erkektir.  İlçe, 37 mahalleden meydana gelmektedir ve bu mahallelerin yalnızca 14’ü merkezde yer almaktadır. Nüfusun %98.2’si merkez mahallelerde yaşamını sürdürmektedir. İlçe nüfusu bir yıl önceye göre %0.49’luk bir artış göstermiştir. Çukurova kiralık ev tercig edecekler, aşağıda ismi geçen mahallelerden birinde arayışlarını sürdürmek isteyebilirler :

 

 • Toros Mahallesi 
 • Huzurevleri Mahallesi
 • Belediye Evleri Mahallesi
 • Yurt Mahallesi
 • Güzelyalı Mahallesi
 • Mahfesığmaz Mahallesi
 • Yüzüncü Yıl Mahallesi
 • Beyazevler Mahallesi
 • Kurttepe Mahallesi
 • Şambayadı Mahallesi 

 

Çukurova Kiralık Konut Fiyat Bilgisi 

Eğer Çukurova kiralık konut arayışınızı bir adım ileriye taşımak isterseniz, sitemiz üzerinden ilçede yer alan emlakçılar ile iletişime geçebilir veya EmlakJet Adana Çukurova kiralık daire ilanlarının yer aldığı listeleme sayfalarımıza göz gezdirebilirsiniz. EmlakJet Bölge Raporu’na göre ilçede toplam 141. 459 adet konut bulunmaktadır. Bir konutta yaşayan kişi sayısı ise ortalam 3.45’tir. Çukurova’da kiralık daireler ortalama 170 metrekarelik kullanım alanına sahiptir. Metrekare başına düşen kira bedeli ise 7 Türk Lirası’dır.  Dolayısı ile sahibinden Adana Çukurova kiralık daire arayanların, her ay yaklaşık 1236 Türk Lirası kira bedeli ödemesi gerekecektir. Konut tipine göre kira bedelleri ise aşağıdaki gibi değişiklik göstermektedir : 

 

 • 1+1, 65  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1056 Türk Lirası 
 • 2+1, 125 metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1089  Türk Lirası
 • 3+1, 172   metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1161 Türk Lirası
 • 4+1, 220  metrekarelik kullanım alanına sahip bir daire 1555 Türk Lirası 
Devamını oku