"Aradığın ilan yayından kaldırılmış.
Dilersen aynı bölgedeki diğer ilanları inceleyebilirsin"
EMLAKJET'E ÖZEL
Gültekin Pera
490.000 TL - 610.000 TL
Gültekin GYO
Menemen / İzmir
Temmuz 2019
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Relax Yaşamkent
Fiyat Sor
Dörtbey İnşaat - BCM İnşaat
Çankaya / Ankara
-
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Batı Konutları
Fiyat Sor
Ata Yıldız Grup
Yenimahalle / Ankara
Şubat 2019
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Eston Şehir Koru
Fiyat Sor
Polatyol
Başakşehir / İstanbul
Haziran 2020
PROJE
EMLAKJET'E ÖZEL
Polsan Prestij Konutları
Fiyat Sor
Polsan A.Ş.
Sincan / Ankara
-
PROJE
1
2
3
4
5

Satılık Konut Bakanlara Tercih Rehberi 

Satılık konut arayışı içerisinde olanlar için, ev satın alma süreçlerinde rehber niteliği taşıyacak bir yazı hazırladık. Hiç şüphe yok ki, bir ev satın almak hayatımızda verdiğimiz en büyük ve en zor kararlardan biri. Ev arayışından başlayarak, bürokratik işlemlere uzanan süreç boyunca, aklınız sık sık karışabilir, verdiğiniz karardan emin olamayabilirsiniz veya aklınız diğer seçeneklerde kalabilir. Böyle zor bir duruma düşmemek için adım adım gitmekte yarar olacaktır.  Gelin, bir ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini birlikte irdeleyelim.

Satılık Daire Arayışında Ev Seçimi 

Ailenizle veya tek başınıza bir ev satın almaya karar verdiğinizde, öncelikli olarak yapmanız gereken şey konutun yer alacağı lokasyonu belirlemektedir. Eğer küçük bir şehirde yaşıyorsanız doğrudan ilçenizi seçebilirsiniz. Ancak büyük bir metropolde ikamet ediyorsanız veya etmek istiyorsanız, arama ölçeğini geniş tutmakta yarar olacaktır. Örneğin satılık daire İstanbul Avrupa Yakası başlangıç için güzel bir konum olacaktır. Ancak daha sonraki adımda, arayışınızı bir ya da birkaç ilçeye indirmeniz gerekecektir. Yukarıdaki örnekten devam edersek,  bir diğer basamakta arayışınızı satılık daire Beylikdüzü olarak sınırlandırabilirsiniz. Bu konuda nihai karara vardıktan sonra, EmlakJet listeleme sayfalarında yer alan satılık konut ilanlarına göz gezdirebilirsiniz. Araştırmalarınız sırasında gözünüze çarpan ya da beğendiğiniz evleri kaydetmeniz, daha sonra size kolaylık sağlayacaktır.  Bir sonraki adımda, beğendiğiniz evleri tercih etme olasılığınız en yüksek olandan en düşük olana göre listelemeniz gerekecektir.. Ayrıca sahibinden satılık daire düşünüyorsanız, aramanızda bu kritere göre hareket etmenizde yarar olacaktır. Bahsi geçen sıralamayı yaptıktan sonra ev ziyaretlerine başlayabilirsiniz. Satılık ev bakarken; ev ziyaretleriniz sırasında aşağıda maddeler halinde sıralanan soruları cevaplamanız işinizi kolaylaştıracaktır:

 • Evin lokasyonu beklentileri mi karşılıyor mu ? 
 • Dairenin ortalama kullanım alanı benim için veya ailem için yeterli mi? 
 • Satılık konut fiyatı bütçemi aşıyor mu? 
 • Bölgeye ulaşım olanakları nasıl?
 • Evin yakınlarında sağlık hizmetleri veren kurum ve kuruluşlar bulunuyor mu?
 • Konutun çevresinde kolaylıkla ulaşabileceğim alışveriş mekanları yer alıyor mu?
 • Dairenin bulunduğu binanın inşaat kalitesi nasıl? Depreme karşı güvencesi var mı?
 • Evde uzun sürebilecek, geniş çaplı bir tadilata gereksinim var mı? 
 • Baktığınız satılık daire  sosyal alanlara yakın mı? 
 • Konut bedeli, piyasa değerine uygun mu? 

Tüm bu sorulara cevap verdiğinizde, isteklerinizin karşılandığını görüyorsanız doğru yoldasınız. Hatta hayallerinizdeki eve ulaşmış bile olabilirsiniz. Ancak hızlı hareket etmemenizi ve iyice düşünmenizi tavsiye ederiz. Zira bir ev satın almak kolay bir karar değildir ve geri döndürülmesi de epeyce zordur.  Ancak kararınızdan eminseniz, harekete geçmekte sakınca olmayacaktır. Satılık konut arayışınızın en zorlu süreçlerinden biri de bürokratik işlemler olacaktır. Bu işlemler sırasında da aşağıdaki belirtilen öncüllere dikkat etmeniz gerekecektir:

 • Konut değerinin gerçekçi bir şekilde belirlendiğinden emin olun.
 • Daire üzerinde ipotek gibi bir kısıtlama varsa, kaldırılması gerektiğini ev sahibine iletin.
 • Satışı gerçekleşecek evde eğer kiracı varsa, satış sözleşmesinde bu durumu belirtin.
 • Satılık daire deprem sigortasına sahip olmayabilir, kontrol edin. 
 • Satış işlemlinin güvenilir bir şekilde gerçekleştiğinden emin olun.
 • Evin elektrik, doğalgaz, su gibi aboneliklerinin borçsuz olarak sonlandırıldığını kontrol edin.
 • Satın alma süreci sona erdikten sonra,  işlem belediyeye bildirilmeli ve ikametgah işleri halledilmelidir. 

Eğer  satılık konut arayışı içerisinde iseniz,  tercih ettiğiniz bir emlakçıdan danışmanlık hizmeti satın alabilir veya Anadolu Yakası satılık daire kelepir gibi ilanların dahi yer aldığı Emlakjet listeleme sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. 

Satılık Ev Düşünenlere Sahibinden Seçenekler

Sahibinden satılık evler yeni bir ev alacak kişilere büyük avantaj sağlar. Geçmiş yıllarda mülk sahibi tarafından satışa çıkartılmış evlere ulaşabilmek için ev satın alınmak istenen muhitte haftalarca süren gezintiler yapılırken Emlakjet ile birlikte sahibinden satışa çıkartılmış evlere ulaşmak oldukça kolay bir hal aldı. Ziyaretçilerinin memnuniyeti için her geçen gün kendini geliştiren ve hizmetlerine bir yenisi eklemeye devam eden Emlakjet’in mülk sahipleri tarafından da tercih ediliyor olması, ziyaretçilerimizin çeşitli alternatiflere sahip olmasında en büyük etkidir.

Aynı zamanda Emlakjet’in tüm Türkiye ile birlikte KKTC’de kurduğu geniş emlak ağının önemli bir bölümünü oluşturan sahibinden ev satılık ya da sahibinden kiralık evler en fazla detay ve kıyaslama seçenekleriyle müşterileriyle buluşmaktadır. Bu yönde Emlakjet müşterileri satın alınmak ya da kiralanmak istenen evle alakalı birçok filtreleme şansına sahip olmakla beraber, her yönden en iyi seçimi yaptıklarına emin bir şekilde hayallerindeki eve de kavuşmuş olacaklardır.

Hiçbir Yerde Bulamayacağınız Sahibinden Satılık Ev İlanları Emlakjet’te! 

Sahibinden ev satılık ilanlarına ulaşmak büyük bir ayrıcalıktır. Satın alma maliyetlerini ciddi oranlarda düşürme şansı tanıyan bu ilanlarda karşılaşılan en büyük problem hayal ettiğiniz evi bulmanıza yetecek kadar sayıda alternatife sahip olmamanızdır. Sahibinden satılık ev Emlakjet kategorisine giriş yaptığınızda aşağıda sıraladığımız özelliklerde alt yapısı ile hayal edilen eve ulaşmak için yeterince alternatife sahip olduğunu görebileceksiniz.

 • Türkiye’nin her ili için alternatif seçenekler sunan,
 • Acil satılık veya fiyatı düşen ilanlara ulaşım sağlayan.

Emlakjet’i tercih etmemeniz halinde tercih ettiğiniz muhitte bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda ilan arasından seçim yapmaya zorlanmak yerine yüzlerce seçenek arasından seçim yaparak hayalinizdeki evi bulma şansınızı artırabileceksiniz.

Satın Alma Maliyetinizi Düşürmek İçin Sahibinden Satılık Evleri Takip Edin

Sahibinden satılık ev tercihi sağladığı satın alma maliyetini düşürücü artıları nedeniyle kabul edilebilir bir tercihtir. Yeni ev satın almak isteyen herkes satın alacağı ev için fazla ödeme yapmaktan kaçınır. Tapu, taşınma ve diğer masrafların yanında emlakçıya verilecek komisyon ve mülk sahibiyle yapılabilecek pazarlıkla cepten ciddi miktarlarda az para çıkmasına yardımcı olur. Özellikle sahibinden satılık ev müstakil Bahçelievler Mahallesi tercihinizi yapmanız halinde elde edeceğiniz tasarruf miktarı ile yeni satın aldığınız ev için pek çok yeni eşyalar satın alabilirsiniz. Bütçenizi aşmadan ve mümkünse bütçenizden tasarruf etmenize sebep olacak sahibinden ev ilanları ile her zaman en ekonomik konut satın almak istiyorsanız Emlakjet ilanlarında yer alan fırsatları vakit kaybetmeden değerlendirin.

Devamını oku