6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48
6101F938-5DC2-429F-B438-8DEE4E6E0D48

Sarıyer Kiralık Konut

881 ilan
1
2
3
4
5

Sarıyer Kiralık Konut Arayanlara İlçe Rehberi

Sarıyer kiralık konut ararken işinize yarayacak bilgileri sizler için derledik. İstanbul Avrupa Yakası’nda bulunan Sarıyer ilçesi küçük bir köy iken bugün üzerinde 344 bin 876 kişinin yaşadığı bir konuma gelmiştir. 23 mahalleye 9 köye sahip Sarıyer, köklü yapıları ve sahil şeridine sıralanmış yalı ve köşkleriyle tablo gibi bir görünüme sahiptir. Yerleşim olarak da eski ve yeni harmanının yapıldığı ilçe yerleşim olarak tercih edilen yerler arasındadır. Sarıyer kiralık daire taleplerine göre yeni konut projeleri de hızla geliştiriliyor.

 

Sarıyer Kiralık Konut Arayanlara Mahalle Bilgisi

Sarıyer’in 23 mahallesi olduğunu söylemiştik. Sarıyer kiralık ev düşünenler için bu mahalleler; Kireçburnu Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çayırbaşı Mahallesi, Emirgan Mahallesi, Poligon Mahallesi, Büyükdere Mahallesi, Rumelikavağı Mahallesi, Reşit Paşa Mahallesi, Baltalimanı Mahallesi, Ferahevler Mahallesi, Pınar Mahallesi Mahallesi, Çamlıtepe Mahallesi, Fatih Mahallesi, İstinye Mahallesi, Merkez Mahallesi, Kazım Karabekir Paşa Mahallesi, Yenimahalle Mahallesi, Kocataş Mahallesi, Yeniköy Mahallesi, Maden Mahallesi, PTT Evleri Mahallesi, Rumelihisarı Mahallesi. Kiralık daire Sarıyer Çayırbaşı seçeneklerine bakıldığında ortalama 140 m2 bir alanda ortalama kira fiyatı 3 bin 220 TL olarak dikkat çekiyor. Sarıyer köyleri arasında ise;

 

 • Zekeriya
 • Gümüşdere
 • Rumelifeneri
 • Bahçeköy
 • Demirciköy
 • Garipçe
 • Kısırkaya
 • Kumköy (Kilyos)
 • Uskumru bulunuyor.

 

Daire Tipine Göre Sarıyer Kiralık Konut Fiyatları

Sarıyer ilçesinde daire kiralayacaklar için en önemli etken fiyat aralığı oluyor. 2019 Ocak ayında Sarıyer kiralık daire fiyatlarına bakıldığında; Sarıyer geneli ortalama kira fiyatının 3 bin TL’den başladığını görüyoruz. Konut tipine göre değişkenlik gösteren kiralık dairelerde seçilen semte göre de bu oran değişiyor. Sarıyer Yenimahalle kiralık daire fiyatları dediğimizde kira oranları daha uygun seyrediyor. Bu oran 3+1 dairelerde 3 bin 500 TL’ye kadar çıkıyor. Yerleşimin yüksek olduğu bölgede eski yapılar olduğu gibi yeni konut projeleri de hayata geçiriliyor. Talebe göre de her yıl Sarıyer kiralık daire fiyatlarında değişimler gözleniyor. Son veriler incelendiğinde kiralık daire fiyatlarının en yüksek olduğu semt Baltalimanı oldu. Sarıyer kiralık konut arayışınızda Sarıyer’in en ucuz semti se Kemer Mahallesi oldu. Sarıyer’de yaşayıp bütçenizi de çok zorlamak istemiyorsanız Kemer Mahallesi’ndeki kiralık ev ilanlarını inceleyebilirsiniz. Siz de Sarıyer’in ayrıcalıklı yaşam alanlarını paylaşmak istiyorsanız emlakçıdan ya da sahibinden kiralık daire Sarıyer ilanlarını hemen emlakjet.com’dan inceleyebilir, istediğiniz mahalledeki yüzlerce kiralık daire ilanlarından size uygun olanları tercih edebilirsiniz.

 

Sarıyer Kiralık Konut Arayanlara Coğrafi Özellikleri

Sarıyer kiralık daire arayanlar için bölgenin coğrafi özellikleri de önem teşkil ediyor. Sarıyer konumu itibariyle Karadeniz iklimi etkisindedir. Sarıyer sınırları içinde kalan Belgrad Ormanı ve Atatürk Arberetumu bölgeye değer katar. Alabildiğine yeşiliyle nefes aldıran ortamlara sahip Sarıyer’de yaşamak ayrıcalık desek yanlış olmaz. İstanbul’un kalabalığından uzak olan ilçede spor, eğlence mekanları, yorgunluğunuzu atacağınız yürüyüş ve bisiklet parkurları gibi aktivitelerle sağlıklı bir yaşam sürmeniz mümkün. Kiralık daire Sarıyer Ferahevler bölgesi iklimi, piknik alanları ile size özel yaşam alanları sunuyor.

 

Sarıyer Kiralık Konut Tercih Edeceklere Ulaşım Bilgisi

Eski bir yerleşim yeri olan Sarıyer’e ulaşım olanakları da çeşitlidir. Sarıyer ulaşımı hakkında ise şu bilgiler dikkatimizi çekiyor.

 

 • Atatürk Havaalanı’na 39 dakika mesafededir.
 • Sarıyer kiralık konut arayışınızda köprü ulaşımı da çok önemlidir. FSM ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’ne 30 dakikalık mesafededir.
 • İlçeye; İETT, özel halk otobüsleri, minibüsler aktif olarak hizmet verir.
 • Uzun sahil şeridine sahip olan Sarıyer İskelesi’nden de vapur seferleri yapılıyor.

 

Siz de ulaşım sıkıntısı olmayan Sarıyer kiralık ev arayışınızda Büyükdere Mahallesi’ni tercih edebilirsiniz. Eşsiz deniz manzarasıyla sizleri karşılayan kiralık daire Sarıyer Büyükdere ilanlarını hemen inceleyebilirsiniz.

Devamını oku